Ми є молодою спільнотою, яка зареєстрована 18 квітня 2014 р. згідно наказу №12-р, виданого реєстраційною службою Червоноградського міського управління юстиції.

Історію спортивного туризму в місті Червоноград можна відлічувати з дати організації Червоноградського клубу туристів «Шахтар», що був заснований в 1964 році. До 1992 року цей клуб проводив свою діяльність під керівництвом Львівської обласної Ради по туризму та екскурсіям, яка фінансувала оренду приміщення, закупівлю туристичного спорядження, оплату праці інструктора по туризму, проведення планових заходів.

За цей період в клубі активно розвивався гірський, пішохідний, водний туризм, альпінізм та скелелеазання, спелео- та велотуризм. Декілька десятків членів клубу мали спортивні розряди, були учасниками категорійних походів І — V к.с. з гірського туризму і І-IV к.с. з водного туризму, мали великий досвід виступів на різноманітних змаганнях з ТГТ і ТВТ, а також досвід організації міських змагань. Групи нашого клубу здійснювали походи в Карпати, на Кавказ, Памір, Алтай. Водні туристи неодноразово бували в Карелії, Східному Сибіру, Уралі та багатьох інших місцях і приймали участь не тільки у категорійних походах, чемпіонатах і любительських змаганнях але й в наукових експедиціях.

Після розпаду СРСР фінансування клубу було припинене і всі програми розвитку самодіяльного туризму згорнуті. Але туристи продовжували займатись улюбленою справою самотужки на іншому рівні, з індивідуальним підходом. Тому у 2002 році з ініціативи ветеранів клубу туристів, та багатьох інших небайдужих вдалося відновити саме водний напрямок діяльності. Вперше були проведені любительські змагання з ТВТ, організовані перші колективні сплави.

В 2006 році офіційно зареєстрована громадська організація “Червоноградський клуб туристів”. Ця спільнота об’єдналася навколо декількох напрямків, що складають основу діяльності клубу. В основному це водний рекреаційний туризм, краєзнавство, міжнародний і сімейний туризм, зимовий спортивний відпочинок а також симбіоз цих напрямків.

З 2004 року клуб є співорганізатором міжнародних Українсько-Польських сплавів по річкам: З.Буг, Рата, Солокія, Луга, Стохід, Случ, Корчик, Дністер.

З 2010 року невелика частина членів Червоноградського клубу туристів зі своєї ініціативи активно почала інтегруватися в спільноту спортивних водних туристів України, а також приймати участь в таких змаганнях, як “Карпатське ралі” та інших в особистому заліку. В 2012 році команда клубу вперше за роки незалежності після перериву більш як в 20 років прийняла участь в чемпіонаті Львівської області з ТВТ, а також прийняла участь у чемпіонаті України з ТВТ на р. Ч.Черемош у класі С-4 (катамаран 4-місний).

З 2012 р. секція щорічно організовувє в листопаді в м.Червоноград міські змагання з спортивного водного туризму «Кубок Західного Бугу» за підтримки команди Львівської рятувальної служби.

В 2013 р. команда секції спортивного водного туризму від Червоноградського клубу туристів прийняла участь у змаганнях «Карпатські ралі – 2013» на річках Свіча і Мізунка, «Черемош -2013», «Кубок Львівської області -2013» на р.Опір. Частині членів секції вдалося здобути ІІ та ІІІ розряди з спортивного водного туризму.

Багато цікавих змагань відвідували також представники вело-напрямку, де показували чудові результати.

Наслідком розширення спортивної діяльності стало створення ГО Червоноградський клуб спортивного туризму «За обрій», метою якого є поглиблення саме спортивно-туристичного напрямку.

На даному етапі ГО ЧКСТ «За Обрій» орієнтується на такі основні напрямки:

1) спортивний водний туризм;

2) сплави вихідного дня та походи на байдарках та катамаранах;

3) вело туризм;

4) гірський та пішохідний туризм;

5) масові заходи;

6) заходи по підняттю екологічної культури населення;

В своїй діяльності ми намагаємося координуватися як з Федерацією спортивного туризму України, так і з іншими спортивно-туристичними організаціями.

Основними принципами нашої спільноти є :

1) Екоінтегрованість. Це передбачає бережне відношення до всіх природніх і антропогенних ресурсів. Прибирання і упорядження території відпочинку, пропаганду культури поведінки на природі. Це є найважливіша складова діяльності клубу.

2) Здоровий спосіб життя. Для нас це поняття передбачає повну заборону і мінімізацію вживання спиртних напоїв та паління тими, хто є учасником заходів. Максимальне сприяння приділяється залученню молоді в спортивну діяльність клубу.

3) Професійність. Це передбачає максимальне вивчення поля діяльності, накопичення і запозичення досвіду, відкритість і дружність в його передачі всім, кого цікавить туризм у всіх його проявах.

4) Дисципліна. Клуб діє на основі статуту. І дисципліна – найважливіший інструмент досягнення поставленої мети, який необхідний для організації складних і тривалих заходів, змагань, а також зваженої подачі інформації, оформлення документів і спортивної звітності.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous reading
Що дає членство у клубі?
Next reading
Відео з сплаву по р.Уборть 28.04-01.05. 2018