Тепер у спектрі наших пропозицій з’являться пропозиції сплавів на SUP.
Тест-драйвів і оглядів SUP-ів різного призначення і різних брендів вистачає, тому ми не будемо зупинятися на обсмоктуванні технічних моментів, а просто поділимося відчуттями і спостереженнями з точки зору туристично-рекреаційної придатності і практичних моментів, тому що саме з цього почнеться Ваше знайомство з цим цікавим видом плавзасобів.
1) Транспортабельність – цей показник чи не один з найважливіших в організації водних подорожей (це і спосіб транспортування, зборка, підготовка, додаткові аксесуари) тут ставимо найвищий бал, і ось чому – саме в цих моделях (Gladiator LT 10,8; 10,6) – повноцінний, багатофункціональний, місткий, зручний наплечник-сумка, куди окрім SUP-у з веслом і аксесуарами в нас ввійшло по рятувальному жилету, гідрокостюму, гідровзуттю, перекусу, додатковим речам і лишилося місце, при цьому ми помістилися з ними в маршрутку без здачі в багаж.
2) Швидкість складання і підготовки – ставимо найвищий бал – бо в порівнянні з іншими плавзасобами вона блискавична – просто надув до відповідного тиску. Кілька хвилин.
3) Вантажомісткість і зручність кріплення багажу – середній бал (саме для цієї моделі). Закріпити можна, але невеличку (до 60 л. герму). Петлі для гумки – заслабкі, сильно не натягнеш, Тому для походу це мінус, а для одноденок, або стаціонарних таборів з поверненням назад – достатньо, Переробити на більш міцну конструкцію – легко, так що це не є проблемою.також літраж дошки дозволяє кріпити досить велику вагу, яка легко зрівноважиться положенням гребця. Це плюс.
4) Легкість – найвищий бал, саме ці моделі – однослойні полегшені дошки, легко піднімаються одною рукою далеко не атлета, відпадають питання незручності виходу на берег, обносів, тощо.
5) Маневреність – найвищий бал, регульований по довжині відстані від центру фін дозволяє встановлювати різні курсові параметри, це також легко регулюється положенням гребця, килимок не ковзається, навіть при наявності на ньому мулу, по ньому легко переміститись рід час руху, легко прийняти потрібну стійку, сісти, лягти, нагнутись.
6) Стійкість – найвищий бал, так це широка, не спортивна модель, але це не робить її безпомічною і неповороткою, це дозволяє десь розслабитись, послухати пташок, та відволіктися на деталі, зробити кілька рухів, що не стосуються греблі, помилитись і не поплатитись за це. Також це дозволяє робити суттєві крени при маневрах, що є цілим мистецтвом і цьому цікаво вчитись. + така дошка стійка на перекатах, при бокових течіях, при відхиленнях корпуса, тощо.
7) Швидкість – найвищий (для даного типу дощок) бал. Ми подолали 26 км за час до 5 годин при цьому доволі часто зупинялись, вели відеозйомку, виходили на берег, десь зупинялись для апробації деяких елементів маневрування. Якщо добре вкластись – швидкість 1 гребця на дошці буде дорівнювати швидкості 2-х гребців на байдарці в помірному темпі. Сама гребля залучає трішки інші м’язи, ніж на байдарці в положенні сидячи, але не створює ніякого дискомфорту, навіть навпаки.
7) Естетика – SUP – це втілення естетики)))
8) Безпека – найвищий бал. Тут ні до чого придертися, SUP не може якимось чином поранити при перевороті або замиванні під перешкоду, його легко покинути, легко втримати, сам по собі він стане рятівним фактором в небезпечній ситуації, ніж навпаки. Найстрашніше, що на вас очікує – опинитись в воді, а що ще треба тому, хто її любить?
Це не все, але цього достатньо, щоб отримати перші прості пазли для формування свого уявлення про цей вірусний і чудовий вид плавзасобів!