Кожна річка – це книга. Багатовимірна, здатна перемістити вас у часі, або розтягнути приємну мить на довгі години, або взагалі завести в позачасовий простір.

Річка яку проходиш багато разів стає тільки цікавішою, оскільки маєш змогу заглянути в куточки, які залишалися невідкритими, як правило – це дещиці нових знань про сліди давно минулих подій. І ці сліди оберігають береги, що бачили буремні дні.

Саме такий наш Західний Буг – тут маса як прихованих, так і відкритих пам’яток, що залишились у спадок від минулих політичних устроїв та держав, війн, господарської діяльності, яка вже не провадиться, природніх залишків річкового рельєфу, нових об’єктів в навколищніх селах та недалеко від берега.

На даному відрізку ви зустрінете – 2 праві притоки: Білий Стік та Спасівка, кілька струмків, перед с. Завишень по правому березі збереглися залишки рель’єфу старого русла з високим правим лісистим берегом – виглядає дуже гарно. Далі перед м.Сокаль можна помилуватися крутосхилами під с. Поториця. За автомобільним мостом перед вами відкриється по лівому березі панорама монастиря і костелу Бернардинів, а по правому березі мальовнича руїна-купол монастиря Бригідок.

Далі зустрінемо 2 індустріальних об’єкта – недіючий водозабір хімзаводу і наполовину діючу греблю в с.Скоморохи.

Буквально кілометр шляху від греблі– і ви минете с. Ульвівок, після якого потрапите в калейдоскоп чудових краєвидів. До с. Старгород є також ряд пам’яток, які можуть зацікавити, координати яких і відомості про які ви легко знайдете на інформацйних джерелах різних напрямків.

Це і меморіал в пам`ять спаленого с. Городиловичі, і меморіал в пам'ять Жджарецької застави, яка прийняла бій в перші хвилини початку німецького нападу на СРСР, це і надзвичайно цікаве і поки що малодосліджене городище 11 ст. навпроти с. Старгород (яке, беззаперечно, приховує ще багато таємниць).

Але найсмачнішим складником цього багатошарового туристичного пирога, звичайно, є сама природа. Західний Буг зазнав сильного антропогенного впливу, але, тим не менш, відчувається сила і невтомність головного скульптора – води. Ніякі перепони не можуть бути їй на заваді і, навіть, руйнуючи одне, в неї все ж таки, виходить створити щось цікаве.

Маршрут Червоноград – Литовеж (38 км) легко можна розбивати на цілу низку логістичних рішень, в залежності від акценту сплаву чи то на релакс та еко складову, чи поєднання з історично-пізнавальними моментами, чи більш спортивні варіанти з ухилом в досягнення певних результатів в швидкості подолання – є все і на будь-який смак!

Ця примітка зачіпає тільки верхній пласт основних відомостей про принади маршруту, але для тих, хто не мешкає в околицях даної місцевості, цих міток може вистачити для більш глибокого занурення в цікавинки, які припас Західний Буг на цьому відрізку, і не тільки!

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous reading
19-21 березня 2021 р. Чемпіонат Львівщини з спортивного водного туризму.
Next reading
Відео+звіт з сплаву на пакрафтах по р. Корчик (Корець – Дерманка) 23-25.10.2020